Digitalizacja i OCR

ARCHUS oferuje kompleksowe usługi digitalizacji i archiwizacji dokumentów.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo kompleksowe rozwiązania w zakresie digitalizacji, OCR i przechowywania dokumentów.

ARCHUS zapewnia najwyższą jakość i szybkość skanowania dokumentów i przeprowadzanie OCR (dokładność do 99%). Nasi technicy posiadają szeroką wiedzę i doświadczenie oraz wykorzystują najnowocześniejsze z dostępnych technologii.

Dzięki nam możesz korzystać z doskonałych programów i sprzętu bez inwestowania w infrastrukturę techniczną. Pozwala to skupić się naszym klientom na ich podstawowym biznesie i nie zajmować się śledzeniem stale zmieniającego się rynku technologicznego. Praca jest po prostu wykonana - szybko i profesjonalnie - przez nasz dobrze wyszkolony personel.

W dużej skali skanowanie i OCR dokumentacji ma ogromną przewagę nad ręcznym przepisywaniem czy wprowadzaniem danych.

Nasze usługi obejmują skanowanie dokumentów w nietypowych wymiarach papieru takich jak inżynieryjne rysunki wielkoformatowe i mapy.

Oferujemy skanowanie w trybie automatycznym i ręcznym.

Skanowanie ręczne stosujemy pracując z delikatnymi dokumentami archiwalnymi, starodrukami, starymi książkami, rękopisami, które muszą być ręcznie sprawdzone pod względem dokładności oraz w przypadku książek oprawionych, które nie mogę być rozcięte ani rozwiązane. Przeprowadzamy skanowanie przy pomocy skanera płaskiego.

Automatyczne skanowanie stosujemy używając podajnika dokumentów, dzięki któremu możemy szybko zeskanować tysiące jedno- i dwustronnych dokumentów z najwyższą precyzją i dokładnością. Aby zaoferować wysokiej jakości usługę, zwracamy szczególną uwagę na przygotowanie dokumentów poprzez usunięcie zszywek, spinaczy itp. Następnie przeprowadzamy sprawdzone i bezpieczne procedury masowego skanowania.

Po skanowaniu i obróbce cyfrowej oferujemy dostarczenie dokumentów w postaci plików o uzgodnionym formacie (np. TIFF, PDF itd.). Jesteśmy przygotowani do skanowania wielu formatów rysunków architektonicznych i inżynieryjnych używanych przez biura budowlane, architektoniczne, instytucje rządowe, instytucje publiczne i przedsiębiorstwa przemysłowe. Tworzymy indeksy zeskanowanych materiałów, które dostarczamy wraz z wynikami skanowania na nośniku elektronicznym.

Skanujemy nie tylko papier ale również mikrofilmy. Mikrofilmy służą do archiwizacji dużej liczby dokumentów, udostępniania kopii cennych oryginałów oraz wygodnego przeglądania dokumentów, które w oryginalnej postaci są wielkimi arkuszami. Obecnie odchodzi się od nich na rzecz digitalizacji zbiorów.

Poprzez przeprowadzenie rozpoznawania tekstu OCR (ang. Optical Character Recognition) dostarczonych dokumentów, możliwe jest ich przeszukiwanie i łatwe kopiowanie treści. ARCHUS stosuje oprogramowanie OCR uznanych na rynku producentów takie jak ABBY FineReader, Adobe Acrobat itd.

Dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze, doskonałemu sprzętowi i oprogramowaniu oraz dopracowanemu procesowi przetwarzania dostarczamy dokładnie takich usług, jakich oczekują nasi klienci - profesjonalnych, terminowych i w przystępnej cenie.

Wysokie standardy bezpieczeństwa oraz dbanie o zabezpieczenie danych gwarantuje, że pliki nie zostaną uszkodzone bądź utracone. Dajemy pewność i gwarancję naszych procedur kontroli jakości.

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania związane ze skanowaniem dokumentów i OCR.

Wykorzystujemy nowoczesny sprzęt i oprogramowanie. Stale uaktualniamy technologię dając do dyspozycji naszym klientom najlepsze dostępne na rynku narzędzia.

Skanowanie dokumentów - jak to działa?

ARCHUS skanuje papierowe dokumenty posługując się precyzyjnym i szybkim sprzętem. Następnie tworzymy czytelne dokumenty elektroniczne w wybranym przez Ciebie formacie, na przykład PDF, które zostają skatalogowane i zapisane na nośniku CD lub bezpośrednio na serwerze.

System ARCHUS wykorzystuje optyczny czytnik znaków, co pozwala na wyszukiwanie pojedynczych słów w skanowanych dokumentach. Oferujemy również usługę wprowadzania danych, która umożliwia zebranie kluczowych danych z dokumentów papierowych.

Korzyści:

Archiwizacja

Posiadamy własne powierzchnie magazynowe. Pomieszczenia są przygotowane tak, aby spełniały warunki do gromadzenia zasobów archiwalnych.

Dotrzymujemy wysokich standardów zabezpieczeń.

Miejsce przechowywania dokumentów

Dokumenty są przechowywane w Katowicach przy ulicy Józefowskiej 5.

Budynek, w którym przechowujemy dokumenty, jest własnością firmy ARCHUS.

Usytuowany jest na gruncie suchym, niegrożącym osunięciem, położonym powyżej poziomu zalewowego. Posiada dogodny dojazd dla służb porządkowych i ratowniczych. Usytuowany jest w centrum Katowic na ogrodzonej działce. Pomieszczenia firmy chronione są przez całą dobę dzięki wyposażeniu w instalację alarmową.

Lokal archiwum jest suchy, mieści się na parterze. Wyposażony jest w ognioodporne drzwi metalowe i przeciwpożarową instalację sygnalizacyjno - alarmową.

W magazynie służącym do przechowywania dokumentacji okna są zamurowane. Wyposażenie magazynu stanowią regały metalowe i drabiny. W oddzielnym pomieszczeniu biurowym przylegającym do magazynu okna są okratowane. Wyposażone ono jest w szafki, stoły do prac archiwizacyjnych regały, biurka i komputery.

W pomieszczeniach magazynowych nie są stosowane farby ani lakiery zawierające formaldehyd, ksylen lub toluen.

Źródłem światła sztucznego w magazynie są świetlówki o obniżonej emisji promieniowania UV. Maksymalne natężenie światła nie przekracza 200 luksów.

Przez pomieszczenia, w których przechowywana jest dokumentacja, nie przechodzą instalacje kanalizacyjne ani gazowe.

Pomieszczenia magazynu wyposażone są w instalację elektronicznie sterowanego centralnego ogrzewania , dzięki czemu wahania dobowe temperatury nie przekraczają 2 stopni C, a temperatura utrzymywana jest na poziomie 16-18 stopni C. Magazyn wyposażony jest również w urządzenia wentylacyjne wymuszające obieg powietrza, istnieje także możliwość wietrzenia pomieszczeń magazynowych. Wilgotność utrzymywana jest na poziomie określonym w rozporządzeniu Ministra Kultury z dnia 12 maja 2003 roku z dopuszczalnymi wahaniami dobowymi.

Półki metalowych regałów w magazynie są dostosowane do wymiarów dokumentacji.

Ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe lokal archiwum jest wyposażony w niezbędny sprzęt gaśniczy.

W magazynie sprawdzana jest codziennie temperatura powietrza i wilgotność; wyniki pomiarów rejestrowane są w specjalnej książce kontrolnej.

Dokumentacja przechowywana jest w zależności od rodzaju akt w teczkach, kopertach zszywana lub spinana za pomocą plastikowych materiałów służących do tego celu. Odpowiednio pogrupowane akta przechowywane są do pudłach archiwizacyjnych.

Dokumentacja wytworzona na nośnikach papierowych chroniona jest przed kurzem, infekcją grzybów pleśniowych oraz zniszczeniami powodowanymi przez owady i gryzonie.

Korzyści

Dostęp do archwium

Zapewniamy dostęp do archiwizowanej dokumentacji. W krótkim czasie możliwe jest dostarczenie oryginału dokumentu, a następnie odebranie go, gdy nie będzie już potrzebny. Sporządzamy ewidencję przechowywanej dokumentacji w postaci spisu (również elektronicznego).

Ułatwia to poznanie struktury archiwum oraz odnalezienie szukanego dokumentu.

Dzięki skorzystaniu z naszych usług dostęp do dokumentacji jest zawsze możliwy bez ponoszenia kosztów utrzymania dostosowanych pomieszczeń magazynowych. Dokumentacja powierzona firmie ARCHUS przechowywana jest w specjalistycznych, przestrzennych magazynach, z utrzymaniem odpowiedniej temperatury, wilgotności i ściśle określonego natężenia światła. Z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa przechowywanych informacji.

Wystarczy złożyć zamówienie a pracownik ARCHUS dostarczy żądane dokumenty bezpośrednio do Twojego biura. Dysponujemy w pełni wyposażoną flotą pojazdów, która gwarantuje, że Twoje dokumenty dotrą do Ciebie na czas za każdym razem. Usługa odbioru i dostarczania obejmuje również kopie zapasowe oraz dokumenty przeznaczone do poufnego zniszczenia. Archiwizacja dokumentów w ARCHUS to pełen profesjonalizm - otrzymujesz raport o swoich kopiach zapasowych

Korzyści